Coraz większą popularnością cieszą się wizyty u kosmetyczki i wizażystki. Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i wyjątkowo, zwłaszcza na szczególne okazje takie jak ślub, uroczystości rodzinne czy specjalne wyjście. Z tego powodu osoby pracujące w tym zawodzie nie mogą narzekać na brak zleceń, a młodzi adepci, którzy czują dryg w tym kierunku powinni skończyć odpowiednią szkołę i rozpocząć własną działalność. Możliwości jest wiele. Można założyć własny salon, oferować usługi mobilne lub połączyć salon fryzjerski i studio wizażu. Fryzjer i makijażystka w jednym miejscu to ciekawe i opłacalne finansowo połączenie.

Niezbędne minimum
Bez względu na to czy makijażystka zdecyduje się połączyć siły z jakimś salonem fryzjerskim czy podjąć się własnej działalności, niezbędne w jej pracy będzie kufer kosmetyczny. Kształtem może przypominać nawet walizkę, ale dzięki swojej pojemności zmieści zarówno potrzebne kosmetyki jak i akcesoria. Specjalne przegrody, pozwalają bezpiecznie i bez narażania na uszkodzenia, transportować nawet najdelikatniejsze kosmetyki. 

To, co najważniejsze jest pod ręką.
Oprócz kufra warto zaopatrzyć się w co najmniej jedno etui, w którym zmieszczą się wszystkie podręczne akcesoria lub kosmetyki. Może to być tradycyjna kosmetyczka lub nerka, którą np. fryzjer używa przechowując w niej grzebienie i nożyczki. Etui jest bardzo poręczne, zajmuje mało miejsca, a w ten sposób można szybko użyć najpotrzebniejszych narzędzi- zarówno we własnym salonie jak i podczas świadczenia usług mobilnych. 

Opracowanie: Fryzjer Wokulski

Czego potrzebuje wizażystka i kosmetyczka?